28 липня – День Української Державності

28 липня Україна щорічно відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року.

День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.

Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Руси–України – 28 липня – встановлено День Української Державності.

22 жовтня у нашому Центрі відбулися засідання методичних комісій майстрів вробничого навчання і викладачів сільськогосподарських професій а також викладачів природничих та суспільних дисциплін. Темою обговорення стало “Формування мотивації здобувачів освіти до навчання за допомогою цифрових технологій”. Голови методичних комісій Сосуля Л.В та Трояк В.В. ознайомили учасників з можливостями цифрових технологій в освітньому процесі. Особливу увагу […]

21 жовтня у нашому Центрі відбулось засідання методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання професій громадського харчування. У ході засідання педагогині поділились досвідом розробки завдань для проведення поетапної атестації здобувачів освіти. Голова методичної комісії, Одюшина Л.В., презентувала свій досвід роботи щодо використання інтерактивних методів навчання під час проведення уроків професійно-теоретичної підготовки. Методистка Центру, Грабовська Л.В., […]

18 жовтня відбулось засідання методичної комісії викладачів загальноосвітніх дисциплін. Педагоги розглянули ряд важливих питань: ознайомились з новими нормативно-правовими документами, розробили план участі у загальноукраїнському радіо диктанті, обговорили кращий досвід викладача історії Одюшина В.П.

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x