21 березня всесвітній день поезії

Щороку у березні світ відзначає Всесвітній день поезії.

Щоб привернути увагу суспільства до поезії як до джерела відповідей на багато питань людства, як до мистецтва, повністю відкритого людям, на 30-ї сесії ЮНЕСКО у 1999 році було прийнято рішення: 21 березня кожного року відзначати Всесвітній день поезії.

Прийнято говорити, що поезія – це загущеність думки й почуття….. Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя; Ліна Костенко пише «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»… Символічним знаком поезії, як відомо, є крилатий кінь – Пегас, адже «крилатість» – одна з важливих її якостей. Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості.

Справжня поезія — безсмертна. Так, можна заперечити, що мало чого є у світі настільки ж нетривкого, ніж слова — чи то на папері, чи на камені. Поезія подібна властивостями до алмазу, але не має його твердості. Однак згадаймо слова героя великого роману: «Рукописи не горять». І навіть через тисячі років віднайдений серед пісків пустелі клаптик папірусу зі словами стародавнього поета зберігає свою силу. Ця поезія приходить до нас через час і простір і торкається нашої душі так само, як і сучасна. Кажуть, що поезія — це голос істини, голос правди . Той, хто чує його, здатний піднятися на вершини духу, згуртувати націю, об’єднати людство.

Поезія лікує, надихає, розчулює, смішить. Вона не вимагає від вас багато уваги й часу – але якщо ви все ж знайдете для неї трохи місця у своєму житті – вона вам неодмінно віддячить. Всесвітній день поезії – гарна нагода попіклуватися про свою книжкову полицю й поповнити її поезією.

Поезія єднає. Якщо вам подобаються однакові вірші, цілком можливо, ви станете чудовими співрозмовниками і друзями. Схожі поетичні смаки говорять про схоже світовідчуття, а отже, про десятки спільних ниточок, які можуть між вами протягнутися. Поділіться з друзями улюбленим віршем – і, можливо, відкриєте когось з дуже неочікуваного боку.

Немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. Тим більше вона вабить читачів. Навіть той, хто кричить: ― Не люблю віршів всіляких поетів!‖, мабуть, просто не читав шедеврів. Інакше обов’язково знайшов би собі поетів до душі.

24 квітня у нашому Центрі пройшла поетапна атестація здобувачів освіти 10 групи професії швачка. Кваліфікаційна комісія на чолі з керівником закладу Станіславом Т.Г. належним чином оцінила знання та вміння майбутніх кравчинь. Усім здобувачам освіти присвоєно 3 робітничий розряд. Допомогли учням підвищити свою робітничу кваліфікацію майстриня виробничого навчання Герасімчук К.Р. та викладачка спецдисциплін Мовчан І.Д. Бажаємо […]

22 квітня 2025 року у нашому Центрі відбувся захід «Всеукраїнський STEM-день» в межах Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна – 2025». Метою проведення різноманітних активностей є популяризація STEM-освіти та формування обізнаності суспільства щодо важливості STEM-освіти для науково-технічного прогресу, економічного розвитку держави. Впродовж дня педагоги продемонстрували як можна втілювати STEM-підходи в освітній процес із новими можливостями, ресурсами та ідеями, […]

17 квітня, згідно з планом виховної роботи, у ДНЗ “Полонський агропромисловий центр професійної освіти” відбулася незабутня акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти”, у межах якої до закладу завітали представники 17 ДПРЧ 5 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області. Фахівці-рятувальники провели захопливу та надзвичайно корисну зустріч. Вони не лише розповіли про свою щоденну відповідальну роботу, а й […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x