ІННОВАЦІЇ, БЕЗПЕКА, ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ: СУЧАСНІ ПРАКТИКИ ВИКЛАДАННЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ

29 травня на базі Шепетівського професійного ліцею відбувся семінар-практикум викладачів предмета «Охорона праці» на тему: «Сучасні освітні практики у викладанні предмета «Охорона праці»: інноваційні методи та технології».

Захід організований Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області. У семінарі взяли участь 23 педагоги з 16 ЗПО області, які активно впроваджують сучасні освітні технології в освітній процес.

Програма заходу була побудована з урахуванням актуальних викликів у сфері освіти: впровадження новітніх технологій, формування навичок Soft skills, індивідуалізація навчання, цифровізація, використання штучного інтелекту.

Безпечне освітнє середовище – важливий фактор освітнього процесу, лише за умов безпеки можливе ефективне навчання здобувачів. Директорка Шепетівського професійного ліцею Алла Чернушич ознайомила присутніх з особливостями освітнього простору ліцею, поділилась лайфхаками створення в ліцеї простору довіри та захищеності, презентувала укриття ліцею. Психологиня Наталія Любар провела з педагогами тренінг «Стійкість та спокій», на якому навчила присутніх технікам саморегуляції. Антоніна Томашук, викладачка охорони праці ліцею, презентувала Клас безпеки, його освітній простір та поділилась досвідом організації заходів на його базі.

Учасники семінару обговорили шляхи підвищення ефективності навчання здобувачів безпековій компетентності. До дискусії долучились голова обласної фахової секції викладачів предмета «Охорона праці», викладачка ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти Тетяна Рубєж та викладачка ВПУ №4 м. Хмельницького Тетяна Кот, які окреслили труднощі, з якими стикаються педагоги, та запропонували шляхи їх подолання.

Особливий інтерес викликав освітній інтенсив «EduSafe: мисли, дій, запобігай!» – інтерактивне заняття з використанням сучасних цифрових застосунків, що провела методистка Шепетівського професійного ліцею Людмила Рижко. Викладачі працювали в малих групах, виконували інтерактивні вправи, знайомились із новими цифровими інструментами. Педагоги Тетяна Карпосюк, Антоніна Томашук, викладачки Шепетівського професійного ліцею, висвітили практики впровадження у викладання проблемного навчання, інтерактивних технологій, особливостях застосування метода проєктів та Kase Study. Світлана Цвіркун, викладачка ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти», поділилась ідеями щодо створення та використання анімаційних роликів у викладанні предмета «Охорона праці» .

Не залишив байдужими учасників воркшоп із застосування інструментів штучного інтелекту для створення освітнього контенту, проведений методисткою напряму професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, координаторкою обласної фахової секції Інною Кирилюк.

Семінар став ефективним майданчиком для обміну досвідом щодо технік та технологій формування безпекової компетентності в здобувачів освіти, що сприяє обміну методичними ідеями, підвищенню мотивації до провадження інноваційних методів та технологій.

    У ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти» відбулося підсумкове засідання педагогічної ради, яке стало своєрідним завершенням навчального року та важливим етапом підготовки до нового. З аналізом здобутків і викликів року виступили: Станіслав Т.Г., т.в.о. директора Тютюнник О.О., заступник директора з НР Богуш І.Л., заступник директора з НВР Світач І.С., заступник директора з ВР Про роботу […]

    Випуск 2025

    Свято зрілості та нових горизонтів у Полонському агропромисловому центрі професійної освіти! 26 червня 2025 року у стінах Державного навчального закладу #Полонський агропромисловий центр професійної освіти” відбулася важлива подія — #випускний! Цей день став символом завершення одного етапу життя та початку нового — професійного шляху для молоді. Цього року навчальний заклад з гордістю випустив 159 здобувачів […]

    Державний навчальний заклад “Полонський агропромисловий центр професійної освіти” висловлює щиру вдячність Українській електротехнічній корпорації АСКО-УКРЕМ за надані сучасні навчальні стенди, які суттєво покращили матеріально-технічну базу нашого закладу. Цей важливий внесок є не лише вагомою підтримкою у підготовці висококваліфікованих фахівців, а й яскравим прикладом соціальної відповідальності бізнесу та підтримки професійної освіти в Україні. Завдяки таким ініціативам, […]

    Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

    x